Haber

Van Valiliği gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarına 2 gün yasak getirdi

Van Valiliği gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantılarının 2 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, anayasa ve kanunlarda öngörülen fesih ve yasaklama kurallarıyla doğrudan ve açıkça belirlenen eylem ve saldırıların önlenmesinin planlandığı belirtildi.

Açıklamada, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının ortadan kaldırılması ve milli güvenliğin sağlanması, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, devamının sağlanmasının amaçlandığı belirtildi. Genel kamu düzeninin sağlanması ve şiddet eylemlerinin yayılmasının önlenmesi.

“Van ili coğrafi sınırları içerisinde Valilik ve Kaymakamlık makamlarınca uygun görülen etkinlikler dışında Kanun kararları uyarınca 9 ve 10 Eylül tarihlerinde 2 gün süreyle yapılacak gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Hakkında Basın Açıklaması, 2911 Sayılı Kanunun ilgili kararları gereğince oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması, imza kampanyası düzenlenmesi, broşür, broşür ve el ilanı dağıtılması yasaktır. 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11 inci maddesinin (a) ve (c) bentleri kararları uyarınca belirtilen tarihlerde.

haberasarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu