Ekonomi

MARA, JXN ve PSEC’in kazanç beklentilerini aşmasıyla XLF ve FAS piyasa öncesi işlemlerde yükseldi

Bugün finans sektörü borsa yatırım fonları (ETF’ler) XLF ve FAS, piyasa öncesi dönemlerde sırasıyla %0,5 ve %1,5 oranında değer kazandı. Buna karşılık, karşıt finansal ETF FAZ %1,2 düştü.

Kazanç haberlerinde, Marathon Patent Group (NASDAQ:MARA) üçüncü çeyrekte seyreltilmiş hisse başına 0,35 dolar kazanç bildirdi; bu rakam analistlerin zarar tahminlerini önemli ölçüde aştı. Bu olumlu sürpriz, şirketin hisselerinin piyasa öncesi dönemde %10’un üzerinde artmasına neden oldu.

Jackson Financial Inc (NYSE:JXN) de üçüncü çeyrek kazanç raporuyla tahminleri aştı. Sigortacı, yıllık bazda daha düşük olmasına rağmen Capital IQ’nun tahminlerini aşarak hisse başına 3,80 dolar kazanç bildirdi. Bu sonuç şirketin hisselerinde %9’un üzerinde bir kazanç elde edilmesini sağladı.

Prospect Capital Corporation (NASDAQ:PSEC) mali yılının ilk çeyreğinde hisse başına 0,23 dolar net kar bildirdi, geçen yılın zararını telafi etti ve beklenen GAAP hisse başına kazancı olan 0,22 doları geride bıraktı. Haberin ardından şirketin hisseleri %3’ten fazla arttı.

Bu olumlu faiz raporları, yatırımcıların bu şirketlerin mali performansı hakkında iyimserlik göstermesi nedeniyle bugünkü piyasa öncesi genel yükseliş hissine katkıda bulundu.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

ortaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu