Yaşam

Justin Bieber kariyerini satıyor

Müzisyen Justin Bieber’ın son turnesi “Adalet”in, Covid-19 pandemisi ve hastalığı nedeniyle kalan konserlerinin ertelenmesinin ardından müzik haklarının satışı için görüşmelerde bulunduğu öğrenildi. Bieber, 15 yıllık müzik kariyerini de içeren haklarını satmak için de görüşmelerde bulunuyor.

Ntv’nin Variety’den yaptığı alıntıya göre,Bieber, Blackstone destekli Hipgnosis Songs Capital ile sözleşme imzalarsa yaklaşık 200 milyon dolar kazanacak.

2020’de başlaması planlanan “Adalet” turu, önce pandemi, ardından Bieber’ın son derece nadir görülen Ramsay Hunt sendromu nedeniyle kısmi felç geçirmesi nedeniyle birkaç kez ertelendi.

ŞİMDİYE KADARKİ EN BÜYÜK MÜZİK HAKKI SATIN ALIMI

Bazı şirketler tarafından uygulanan bir politika olan müzik kataloğu ve yayın haklarını satın alma çalışması, Hipgnosis Songs Capital’in bugüne kadarki en büyük müzik hakları satın alımı olacak. Bu yılın başlarında One-to-One şirketi, ünlü müzisyen Justin Timberlake’in müzik kataloğu haklarını, bildirildiğine göre 100 milyon doların biraz üzerinde bir memorandumla satın aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu