Haber

AK Parti’den Karahocagil: “Türkiye teknoloji geliştiren ülke haline geldi”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, “Türkiye artık teknoloji ithal eden değil, teknoloji geliştiren bir ülke haline geldi.” söz konusu.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “Türkiye’nin Yüzyılı” sloganıyla hizmet verdiğini belirtti.

AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’nin dünya çapında güçlü bir sanayi ülkesi olma yolunda dev adımlar attığına değinen Karahocagil, şunları kaydetti:

İstikrarın, barışın, istikbalin, iletişimin, hakkın, gücün, değerlerin, başarının, dijitalin, dijitalin, barışın, geleceğin yüzüncü yılında durmayın, tereddüt etmeyin diyerek bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmenin sözünü verdik. bilim, barış, üretkenlik, üretim, şefkat ve gençlikle birlikte kalkınma. İnşallah 2023 seçimleriyle birlikte bu sözümüzü yerine getirmek ve gerçekleştirmek için en önemli adımı atmış olacağız.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların Türkiye’nin güçlü ve sürdürülebilir büyümesi için girişimciliği desteklediğini anlatan Karahocagil, “Türkiye artık teknoloji ithal eden değil, teknoloji geliştiren bir ülke konumuna geldi.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu